אפיקי התנדבות בקהילה

משמר אזרחי 

מערך ההתנדבות במשטרת ישראל הנו מכפיל כוח משמעותי וגדול המסייע למשטרת ישראל בהשגת יעדיה ומהווה בית חם לעשרות אלפי אזרחים העוסקים בפעילות התנדבותית. המערך מהווה ערך מוסף מרכזי ונדבך חשוב ביכולות ההתמודדות עם המציאות המורכבת בשגרה ובחירום. התנדבות במשטרת ישראל במסגרת המשמר האזרחי מסמיך את המתנדב כשוטר סיור עם סמכויות מלאות בזמן המשמרת יחד עם שוטר רגיל.

מתנדב אבטחה משטרתי קלאסי

לאחר התאמה במסגרת זו תעברו קורס הכשרה בסיסי, בסיומו תוסמכו כמתנדבי אבטחה קלאסיים חמושים. תוכלו לפעול כמשמר שכונה תחת סיורים רכובים ורגליים של בולטות-נוכחות, ביצוע מחסומים, בדיקת חשודים, סיורי מניעה ממונעים ורגליים, אירועי אבטחה קהילתיים וסמכויות מלאות לפעול כמתנדבים במקרי פח"ע לשמירה על ביטחון הנפש והרכוש. 

כיתת כוננות משטרתית (חירום)

כיתת כוננות משטרתית היא כיתה זמנית לצורך השעה. הכיתה מבוססת על תקנה מיוחדת שמסמיכה לוחמים ויוצאי צבא לקבל נשק משטרתי לכל תקופת החירום בתפקיד שוטר מתנדב באזור שהוקצה לכך. חשוב למלא פרטים מלאים לגבי הרגע הצבאי שלכם כדי שיהיה ניתן לטפל בבקשה שלכם במהירות.

כיתת כוננות קהילתית אזרחית

כיתת כוננות אזרחית היא כיתה של מתנדבים אזרחיים בעלי נשק פרטי. הכיתה עוברת אימונים והכשרות שמאפשרים לה להתפרס בנקודות אסטרטגיות בשכונה במקרה חירום. ההתארגנות היא אזרחית ואינה חלק ממערך ההתנדבות המשטרתי. חשוב לציין במהלך הרישום בטופס האם הנכם בעלי נשק אישי או כישורים אחרים שרלוונטיים.

סיירת הורים שכונתית (במסגרת העיריה)

סיירת הורים הינה קבוצה של הורים פעילים המתנדבים לסייר בסופי שבוע, בשעות הלילה, בחופשים ובאירועים מיוחדים באזורי הבילוי והפנאי של בני הנוער. כגון: בפארקים, במדרחוב, בגנים הציבוריים וכיו"ב, במטרה להגביר את הנוכחות הבוגרת בזירות הקהילתיות שזוהו ולסייע לבני הנוער במצבי מצוקה, בהקשבה, באמפתיה ובמתן עצה. נוכחותה של סיירת ההורים במרחבים הציבוריים מסייעת להגברת כוחם ופועלם של גורמי המניעה, הפיקוח, האכיפה והביטחון בשכונה.

יחידת סע"ר עירונית

במסגרת העירייה מפעיל פיקוד העורף מערך חירום של מענה ראשוני להתנהלות חילוץ לכודים בשטח ומבנים. לאחר הכשרה מתאימה של יחידת החילוץ של פקע"ר תוך אימון אחת לחצי שנה באתרי הרס, תוסמכו לפעול יחד עם כוחות החירום בעת נפילת רקטה על מבנים שקרסו כאשר יש בו לכודים, או בעת רעידת אדמה/אסון טבע בו נדרש חילוץ מקצועי של אזרחים מתוך מבנים. בנוסף, כל שנה במהלך התרגיל הארצי של פיקוד העורף היחידה מבצעת אימון לצוותים על מנת לשמור על כשירותם המתמדת.

סיורים

סיורים שכונתיים על ידי מתנדבים מהשכונה מאפשרים לזהות אירועי חירום מוקדם ככל האפשר. כמו כן, פעילות של תושבים סיירים מרחיקה גורמים עויניים שמודעים לעיניים הפקוחות שמסתובבות בשכונה. רכז הפעילות בארגון יצוות אתכם לסיורים בזמנים שנח לכם ועם מי שמועדף עליכם.

תצפיתנים

גם אם קשה לכם לצאת מהבית לסיורים עדיין אפשר להיעזר בכם לצורך ביצוע תצפית במיוחד אם הדירה שלכם נמצאת במקום אסטרטגי. כדאי להירשם ולהשאיר פרטי טלפון שזמין גם במקרי חירום. אנחנו נגיע אליכם לבית ונסרוק את נקודות התצפית כדי שנוכל להיעזר בכם לפי הצורך.
 

סיוע בניהול ארגון שמירה לוד

ניהול הארגון מצריך משאבי כח אדם לא מעטים. הארגון כולו מבוסס על מתנדבים ללא שכר. ככל שיהיו מתנדבים רבים יותר שמעורבים בכל האגפים בארגון כך יהיה אפשר לתפקד בצורה חלקה יותר. התפקיד מתאים לאנשים בעלי יכולת הנעה של מתנדבים או בעלי יכול להוציא לפועל משימות ביעילות ובמהירות.

סיוע בלוגיסטיקה

מתנדבים שיכולים לעזור בשינוע ציוד לפי הצורך, ניהול ומעקב אחרי ציוד שמושאל למתנדבים. וכל מה שקשור לניהול לוגיסטי בארגון.

רכז מצלמות

מתאים למי שיש ניסיון בתחזוקה ותפעול מצלמות אבטחה. באחריות הרכז לוודא שכל המערכות פועלות כנדרש, מערב אחרי גיבויים/רישיונות/הגדרות רשת וביצועים. 

סיוע בגיוס משאבים

מתאים למי שיש לו כישורי גיוס משאבים, בין אם מדובר בתרומות כספיות או בין אם מדובר בתקציבי עיריה, ממשלה, תרומות של ציוד (מצלמות, אפודים וכדומה) שבשימוש המתנדבים.